66. letní expedice Aueršperk

Letošní Letní expedice, v pořadí již šedesátá šestá, se konala nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. V malebném údolí říčky Bystřičky jsme si postavili tábor, který se na tři prázdninové týdny stal naším domovem. Čekala nás zde spousta her, dva velké táboráky, zpívání s kytarami, sportování i všechno další, co k táborovému životu neodmyslitelně patří.

 

V průběhu expedice jsme se taky po oddílech vydali na dva třídenní pochody za poznáním okolní krajiny. Podívali jsme se například na blízké hrady jako jsou Zubštejn či Pyšolec, prozkoumali jsme skalnatou Trenckovu rokli, rozhlíželi jsme se z rozhleden, koupali se v rybnících. Jak na pochodech, tak během času stráveného v táboře, jsme zažili spoustu zážitků.

 

Celoexpedičí hra nás přivedla do světa Zaklínače. Každý obyvatel naší osady Kaer Morhen si mohl vybrat, jestli se vydá cestou bojovníka, řemeslníka nebo jestli si zvolí magii, která v sobě zahrnovala například znalosti o léčitelství nebo poznávání hvězd. V průběhu expedice jsme se všichni zdokonalovali ve svých dovednostech, až se z nás nakonec stali skuteční zaklínači a čarodějky, připravení neohroženě chránit svět proti všemožným příšerám.

 

 

Články a fotky:

Stavěčka – 66. LEX Aueršperk (27. – 30. 6. 2018)

1. a 2. den – 66. LEX Aueršperk (30.6 – 1.7. 2018)

3. den – 66. LEX Aueršperk

4. den – 66. LEX Aueršperk

1. pochod I. oddílu – 66. LEX Aueršperk

1. pochod II. oddílu – 66. LEX Aueršperk

1. pochod III. oddílu – 66. LEX Aueršperk

1. pochod IV. oddílu – 66. LEX Aueršperk

7. den – 66. LEX Aueršperk

8. den – 66. LEX Aueršperk

9. den – 66. LEX Aueršperk – příjezd mladších

10. den – 66. LEX Aueršperk

11. den – 66. LEX Aueršperk

12. den – 66. LEX Aueršperk

13. den – 66. LEX Aueršperk

2. pochod I. oddílu – 66. LEX Aueršperk

2. pochod II. oddílu – 66. LEX Aueršperk

2. pochod III. oddílu – 66. LEX Aueršperk

2. pochod IV. oddílu – 66. LEX Aueršperk

17., 18. a 19. den – 66. LEX Aueršperk

20. den – 66. LEX Aueršperk

21. a 22. den – 66. LEX Aueršperk

 

Milí Zeesáci,

léto je tady a my znovu vyrazíme na očekávanou Letní expedici. Po loňské pochodové nás letos zase čeká stanová. Tentokrát se podíváme do malebné krajiny Českomoravské vrchoviny, přesněji do okolí Bystřice nad Pernštejnem. Náš tábor vyroste v lesnatém údolí říčky Bystřičky přímo pod zříceninou hradu Aueršperk.
 
A na co se letos můžete těšit? Na dny v přírodě, na spoustu her, zážitků i dobrodružství. Na všechny krásy táborového života: spaní ve stanech nebo tee-pee, na táboráky, zpívání u ohně, a taky na dva pochody do okolního kraje. Celou expedicí nás letos bude provázet celoexpediční hra na motiv fantasy příběhů Zaklínač.
 
Na této stránce najdete vše, co by Vás k letní expedici mohlo zajímat:
 
 
Termíny:
Starší: 30. 6. – 21. 7. 2018
Mladší: 8. 7. – 21. 7. 2018
 
Celoexpediční hra:
„Kapky deště bubnovaly na polorozpadlé střeše chatrče. Bývalá hájovna stála na severním okraji Erlenwaldu, oblasti Cintry, kam se již dlouho lidé báli vkročit. Uprostřed hájovny se krčila mohutná temná postava. Muž seděl bez hnutí se zavřenýma očima a rukama položenýma v klíně. Studené kapky mu pomalu stékaly po tváři a ztrácely se v jeho zmáčené kazajce. Najednou do noci zaznělo táhlé, skrze prudký déšť téměř neslyšné vytí. Z toho nepřirozeného zvuku šel mráz po zádech a bylo jasné, že zdrojem není žádné běžné zvíře. Nepřirozeně bystrý sluch umožnil muži určit přesnou polohu tvora. Otevřel oči, pomalu se napřímil a natáhl ruku pro zbraň připevněnou na zádech. Tasil stříbrem pokrytý meč a vyrazil do tmy. Nebyl to jeho první ani poslední vlkodlak. Byl ostatně nájemný lovec nestvůr, ale většina lidí mu říkala jednoduše… Zaklínač.“
 
Zaklínačské řemeslo je ale teprve v době vzniku a vy jste jako mladí nadějní bojovníci a bojovnice vybráni na tábořiště Kear Morhen jako jedni z prvních, ze kterých se stanou ochránci lidí před nebezpečím. Výcvik však nebude jen v boji, ale též v léčitelství, magii a řemeslnictví. A je jen na vás, kterou cestou se vydáte.
 
 

 

Důležité dokumenty:

 

S sebou na sraz (vše můžete dát do jedné obálky):
? list účastníka (bezinfekčnost)
? potvrzení o zdravotní způsobilosti (lékařský posudek) vystavené ošetřujícím lékařem
? kartičku pojištěnce (originál)
? léky s instrukcemi o podávání (pokud dítě užívá)
Bez uvedených dokladů nemůže dítě na Letní expedici odjet!
 
 
Adresa na LEX:

14. TSP Zeměpisná společnost „Po cestách vlasti“

Zéesák / Zéesačka ………….

Masarykovo nám. 105,

593 01 Bystřice nad Pernštejnem

Poste Restante

 

 
Fotky tábořiště:
Tábořiště pod Aueršperkem se už připravuje na náš příjezd! I když je louka ještě zarostlá a některé stavby zatím nestojí, podoba našeho táborového místa už se pomalu rýsuje. Můžete si ho prohlédnout na několika prvních fotkách.