64. letní expedice – Pulkov (1.-22.7. 2016)

Letní expedice proběhla nedaleko obce Pulkov v přírodním parku Rokytná. Místo nám nebylo neznáme, protože jsme zde měli tábor již několik let zpátky. I přesto jsme si celý tábor museli postavit znovu na „zelené louce“. Instruktoři a vedoucí, za pomocí nejstarších dětí, se proto vydali na místo s předstihem na stavěčku, aby ostatní zeesáci mohli přijet již do postaveného tábora. Na úplném začátku prázdnin přijeli starší děti, aby o týden později se k nim připojili ti mladší a další dva týdny do konce tábra jsme tak mohli strávit společně.

Celou expedicí nás provázela hra na téma nebojácných Vikingů. Věnovali jsme se tak výrově zbroje, zdokonalování se v boji nebo stavění drakarů, díky nimž jsme mohli podniknout úspěšné loupežné výpravy do Anglie a Paříže.

Kromě toho se oddíly na dvou pochodech vydali objevovat okolní krásy. Navštívili jsme národní park Podyjí, včetně měst Znojma a Vranova na Dyjí, s nádhernými architektonickými památkami. Dále pak nedaleké Jevišovice a druhý oddíl dokonce na kolech dojel až do Vídně a zpět. Celou expedici jsme zakončili táborovým ohněm, kde jsme vyhlásili nové hodnosti, instruktory a zapěli společně libé písně.

Fotogalerie jednotlivých dnů LEX:

Pochody jednotlivých oddílů: