63. LEX Lomy u Kunžaku – pochod 2. oddílu

1. den Zatímco všechny ostatní oddíly se se spěchem balili a jeden po druhém mizeli z tábora, my se nikam nehnali neb naším bojovým úkolem bylo hlídati tábořiště po dobu jednoho dne. Jelikož naše „děti“ se sestávali pouze ze starších dětí, plnili jsme si minima. Aby ovšem nebyl den tak jednotvárný sedli jsme si pod stromy a upletli si kus provázku ze smrkové kůry.

 
2. den Ráno jsme vyrazili do Lomů u Kunžaku. V této malebné vísce jsme vyčkali na historický vlak, jenž nás odvezl do Nové Bystřice. V té jsme objevili restauraci s názvem Fógl. Tož jsme si tam sedli a naobědvali se. Po obědě jsme vyšli ven a vůbec se nám v tom vedru nechtělo nikam jít. Ovšem překonání je to co nás žene vpřed, a tak jsme vyšli na cestu skrz vyprahlé stepi Jižních Čech. Když jsme pak navečer konečně došli do lesa, byli jsme rádi za naše České lesy, kde bylo příjemně. Večer jsme si lehli doprostřed cestičky lesní zvěře a tak jsme ještě předtím, než jsme se uložili, museli zahnat stádo divočáků.
 
3. den Uvařili jsme si krupičnou kaši a vyrazili na Landštejn, kde jsme shlédli šermířské představení. Na hradě byl nádherný výhled a foukal tam příjemný vítr. Naobědvali jsme se pod stromem a vyrazili do hospody na limču. Odpoledne jsme ušli 18 km, avšak tentokrát vesměs ve stínu. Večer jsme došli k rybníku, kde jsme se vykoupali a večer už jsme jen odpočívali.
 
4. den Poslední den jsme strávili u rybníka, kde jsme si plnili minima a koupali se. I když byl náš pochod kratší, užili jsme si ho! Snad jenom to vedro… To nesnesitelné vedro…