63. LEX Lomy u Kunžaku – pochod 4. oddílu

1. den Z tábora jsme vyrazili po teamech na Vysoký kámen. Dva ze dvou dětských týmů si cestu nějakým způsobem prodloužili. Po uvaření obědu jsme pokračovali dál. Plán byl vykoupat se v rybníku, ale když jsme k němu přišli, zjistili jsme, že je vypuštěný. Vydali jsme se proto k dalšímu, který sice nebyl vypuštěný, ale byl trochu jak Balaton – mělký. Avšak ani to nám nezabránilo ve fajnové koupačce. Na břehu jsme si rozložili naše ležení.
 
2. den Vyrazili jsme na hrad Landštejn, kde jsme absolvovali samoprohlídku. Od Hradu jsme spadli směrem ke Starému městu, kde je přírodní koupaliště z rybníku. U něj jsme uvařili, vykoupali se  a vydali na bus, který nás přiblížil před Jindřichův Hradec, kde se na noc stalo naším útočištěm areál sportovní střelnice.
 
3. den  Cestou necestou jsme vyrazili do Jindřichova Hradce. Chtěli jsme si město nejprve prohlédnout, ale bylo takové vedro, že jsme nejdříve zapadli na plovárnu u rybníku Vajgar, kolem kterého se město rozpíná. Po přečkání největších veder jsme vyrazili na prohlídku městské věže a hradozámku. Poté jsme pokračovali dál v cestě, ale pořád nás sužovalo vedro, proto jsme se rozhodli trasu si zkrátit a zakempovali jsme u zatopené pískárny.
 
4. den Poslední den našeho pochodu jsme prošli přes Jindřišské údolí na Vítkův hrádek, kde jsme udělali výzkum a pokračovali na úzkokolejku, která nás přiblížila do Lomů. Před návratem do tábora jsme se ještě vykoupali v nedalekém rybníce.