Zářijová výprava

Po delším odloučení jsme se opět potkali, abychom se společně vydali na Zářijovou výpravu. Přestože se předpověď počasí netvářila vlídně, nenechali jsme se odradit a vydali jsme se směr Věžná nedaleko Tišnova.

Jelikož se nedlouho po našem příjezdu rozpršelo (nejvíce za celou výpravu), změnili jsme plány a utábořili se, abychom se mohli co nejdříve schovat do spacáků.

Sobotní počasí bylo mnohem smířlivější, během snídaně jsme se mohli slunit a obdivovat krásný výhled na nedaleký hrad Pernštejn. Cesta nás vedla přes zříceninu hradu Mitrov až do krásné a tajemné Trenckovy rokle, kde jsme si mohli prohlédnout nejen místo údajné skrýše (nechvalně) známého barona Trencka, ale i vodopády. Přestože by se čekalo, že si na neděli naplánujeme jen jednoduchý návrat, cesta z Trenckovy rokle byla správně dobrodružná. Za odměnu jsme si dopřáli pauzu v podobě limonády a karetní hry Bang. Následně jsme se vydali do vesničky Skryje, odkud nám měl jet autobus, který nakonec jel z jiného konce vesnice, a nám nezbývalo než nasadit rychlé tempo a stihnout vlak v Říkoníně. Než jsme se nadáli, byli jsme zase doma v Brně, které na nás celý víkend čekalo.