Tatry 2022

O prázdních jsme se vydali do Vysokých Tater. Vyrazili jsem ve středu odpoledne. Stany jsme si postavili v Tatranské Štrbě v kempu.
Druhý den, ve čtvrtek, jsme si dali pěkně do těla a zdolali jednu z nejvyšších hor v okolí, Kriváň, 2494 m – https://www.relive.cc/view/v1vj7wBRkJO.
Třetí den, v pátek, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jednu, která si dala plánovaný odpočinkový den a jednu, který vzhledem ke špatné předpovědi počasí na sobotu vyrazila na trasu plánovanou na sobotu. První skupina vyjela Štrbské pleso a od tam vyšplhala na Predné Solisko, 2117 m a zpět pak kolem sjezdovky dolů – https://www.relive.cc/view/v1vj7wWYgYO. Na odpočinkový den slušný. Druhá skupina vyrazila na větší výzvu. Dojeli na Starý Smokovec, odtam zubačkou na Hrebienok. Cílem byla Teryho chata, 2015 m. Z ní pak po řetězech přes Priečne sedlo, 2352 m, na Zbojnickou chatu. A pak zase pro změnu dolů. Trasa byla dlouhá, náročná, ale krásná. Nepodařila se nám zaznamenat, tak aspoň mapy – https://mapy.cz/s/ludojoseke, s tím, že někteří nestihli lanovku dolů a museli k autu pěšky. Na konci nás všechny čekala grilovačka.
Čtvrtý den, v sobotu, bylo hlášené škaredé počasí, což se vyplnilo jen částečně. Vyrazili jsme tedy autem do Tatranské Lomnice, od tam lanovkou na Skalnaté pleso, které je pod Lomnickým štítem. Tentokrát jsme šli jen dolů, přes Zámkovského chatu, zpět do Lomnice – https://www.relive.cc/view/vZqNxGjgxGO. Výlet byl kratší a rychlejší a vzhledem k tomu, že se ochladilo, jsme se jeli vykoupat a ohřát do termálů do Bešeňové.
V neděli už jsme se jen sbalili a hurá domů. Po cestě jsme se zastavili ve vyhlášené restauraci na halušky.
Výprava se velmi vydařila, počasí nám většinou přálo, výlety byly parádní a o výhledech ani nemluvě. Tak kam pojdeme příště? Snad nás bude ještě víc.