Vánoční výprava

Ke konci letošního roku jsme se vydali na tradiční vánoční výpravu do Chlébského, kde jsme byli ubytovaní na skautské základně. Přestože se nás tento rok sešlo méně, než obvykle, tak si troufám říct, že jsme si to všichni moc užili.

V pátek jsme se sešli na nádraží v Králově poli, odkud jsme se vydali vlakem do Nedvědic a chůzí za svitu hvězd jsme došli do našeho víkendového útočiště.  Nejdřív jsme si řekli něco o vánočních svátcích a tradicích a prodiskutovali jsme, jak je každý z nás doma slaví. Poté jsme se společně podívali na film Grinch, a těsně před spaním jsme společně upekli buchtu na snídani.

Další den na snídani nás čekala naše upečená buchta, a protože nám pečení nestačilo, tak jsme začali vyrábět vánoční cukroví, a také jsme připravovali špízy na náš oběd. Mezitím, co se obojí peklo v troubě, tak jsme si dali pár pohybových aktivit venku a následně jsme zjistili, že nám Grinch ukradl olovo, a tak jsem se jej vydali najít. Po obědě jsme se vydali na menší procházku k partyzánskému památníku a ke kostelu v Dolním Čepí, cestou jsme se museli občas schovávat před vojáky. Večer jsme si vyráběli smaltované lžičky, tavili olovo, abychom si mohli vyčíst naši budoucnost, na konec dne jsem ještě vytáhli kytaru a zazpívali jsme si pár písní.

V neděli ráno čekal úklid a společná cesta zasněženou krajinou do Nedvědic, odkud nám jel vlak zpět do Brna. Cesta vlakem při pohledu na krásnou již zimní krajinu nás provázela až domů. Děkujeme všem kdo se vánoční výpravy zúčastnili a snad se příští rok sejdeme ve větším počtu.