Reportáž – Voda Zeměpisné společnosti 2012

Rád bych Vám přečetl zápis z lodního deníku, který se dochoval z akce Voda ZS 2012. Psal jej kapitán, který se pokusil zdolat řeku Moravu a také ji pokořil se spoustou mladých námořníků. Letos nás bylo neuvěřitelných 53 osob s 21 loděmi.
Všechny fotky zde: www.facebook.com/zeeska (pro prohlížení nemusíte být registrováni!)

DEN 1 (15.6.2012)
Podařilo se mi naverbovat posádku na mou flotilu a přesunout je do přístavu Moravičany, kde na nás čekala flotila lodí Tydra. Nemá cenu se pouštět do nočních plaveb neprozkoumaným terénem a tak jsem rozhodl, že vyplujeme ráno následujícího dne po rozbřesku.
Zjistili jsme, že přístav v Moravičanech má malou vadu. Každou hodinu kolem louky projede vlak a pořád a pořád a ….

DEN 2 (16.6.2012)
Jak jsme zjistili, tak jsme naverbovali i posádku, která vlastně na lodi nikdy nebyla. Bylo potřeba tuto posádku zaškolit a vysvětlit jí řád naší flotily. Poté, co všichni souhlasili s pravidly jsme vypluli do mezi přístavu, kde jsme měli strávit další noc – Hynkov. Cesta byla náročná, ale námořníci ji zvládli a žádná oběť nebyla. Musím říct, že kondička šla prudce vzhůru. Jen to sluníčko nás připékalo a nedalo se ztlumit. Večer, kus po sedmé jsme dorazili na místo a nachystali se na noc. Někdo přišel s nějakou novotou na večeři jménem „Hot Dogs“. Dalo se to. Vyčerpáni jsme ulehli a usnuli.

DEN 3 (17.6.2012)
Čekala nás strastiplná cesta pralesem po spojovací řece Cholince, která nás dopravila zpět na Moravu. Naše koráby se občas zasekly na útesu kvůli nedostatku vody, ale námořníci se neohroženě vrhali do vody vyprošťovat lodě. Také padlé stromy zde byly, které jsme museli podplouvat, ale podařilo se! Nakonec jsme se probojovali na řeku Moravu a po ní zdárně dojeli k cíli do Olomouce.

Trasa plavby: Moravičany – po Moravě do Litovle – Přenos na Mlýnský potok – po Mlýnským potoku až do Hynkova – dále po Malé vodě k Cholince – po Cholince zpět na Moravu – Olomouc
Tato voda byla opravdu spíš kondiční záležitostí. Jsem rád, že jsem zažil řeku Moravu. Slyšel jsem jedno přísloví: ten kdo jel Moravu, tak mu to jednou stačilo. Potvrdím to. Příště si dáme nějakou více relaxační řeku a uděláme si větší pohodu. Jinak meandry zde byly nádherné :-).

Fotky jsou ze čtyř fotoaparátů a jsou trochu promíchané. Nehledejte tedy časovou posloupnost.