Květnový pochod

Sešli jsme se v Brně v Králově poli za krásného slunného počasí v nemalém počtu a vyrazili na vlak. Čekala nás cesta s přestupem až do Drahonína, odkud jsme se vydali do Trenckovy rokle. Cesta byla celou cestu z kopce, a my jsme se dostali skoro na místo, kde jsme měli spát. Podle informací, které Matouš vyčetl, měla být u Trenckovy rokle turistická chata, ve které se dá přespat. Tak jsme vyslali pár jedinců, aby se vydali bez batohu k nedaleké chajdě. Ti uznali, že to je ona, a tak jsme se společně vydali k chatě. Nicméně bohužel to turistická chata nebyla a po troše zkoumání jsme zjistili, že údajná turistická chata je dále do kopce a špatně se k ní dostává. A jelikož bylo již pozdě večer, utábořili jsme se u tedy u něčí chaty, navečeřeli se, postavili stany pro mladší a šli spát. Celý den bylo hezky, a tak si samozřejmě instruktoři a starší děti řekli, že se vyspí pod širákem.

Okolo 5:00 se nicméně spustil slejvák a ta plachta, kterou jsme přes sebe měli přehozenou pro případ, že spadne pár kapek, moc nepomohla, tak jsme vyrazili se schovat pod stříšku chajdy a dospat ještě těch pár hodin. Ráno pršet přestalo a my se tak mohli sbalit a vyrazit opět na cestu. Cesta byla zpočátku široká a pohodová, nicméně rychle se změnila na feraty. Chvílemi jsme lezli s batohy po řetězech a chvílemi se drápali po kořenech volně rostoucích na této lesní cestě. U studánky jsme si dali pauzu, naplnili jsme vodu, nabaštili se oběda a vyrazili dále na cestu. Po chvíli se stezka napojila na širokou cestu průjezdnou autem a tu jsme následovali až do tábořiště, kde už na nás čekal zbytek Zeesky. Mladší děti tedy začaly stavět stany a starší zubr. K večeru jsme si všichni sesedli k ohni a zazpívali si společně.

Nedělní ráno po snídani na nás čekala aktivita ve formě lovců a sběračů. Úkolem bylo ulovit co nejvíce divoké zvěře. Po programu jsme si uvařili čočku a začali jsme se sběrem dřeva na táborák. Za každou náruč dřeva jsme dostávali body a mohli jsme si hodit kostkou a tyto body ztratit, nebo zvýšit. A tak jsme se aktivně pustili do sběru. Jak skončil sběr, sešli jsme se jen s oddílem a trochu si zaházeli s vrhacími noži. Uvařili jsme si večeři a byl čas na táborák. Na táboráku získal Dan, Vojta a Yehor členský odznak a byl vyhlášen i nový cestovatel. Poté začal program, kterým nás provázeli dvě znalkyně umění Kačka a Makyša. Čekalo nás spoustu aktivit, při kterých jsme se snažili získat různé vybavení, kterým jsme na konci po týmech nakreslili za omezený časový limit co nejhezčí obrazy. Všechny čtyři se moc povedli. V průběhu programu jako vždy nechyběl zpěv.

Pondělní den bylo opět hezky. Sbalili jsme stany, zubry a všechny naše věci a vyrazili na vlak do Říkonína. Cesta byla náročná a čekal nás velký výšlap. Avšak vlak jsme stihli úplně bez problému. V králově poli jsme si dali závěrečný nástup a vyrazili domů. Po opravdu dlouhé době byl květnový pochod opět pochod, a tak jsme zažili kromě zajímavého programu v tábořišti i nějaké to dobrodružství v divočině.