Květnový pochod

4. oddíl vyrazil na květnový pochod v pátek z nádraží v Králově Poli. Vlakem jsme s přestupem dojeli do Věžné, kde započalo naše putování krajinou. Pro dnešní den byla cílem cesty zřícenina hradu Lísek (neboli Bukov). Počasí nám tento den přálo a my jsme přes Střítež došli do cíle dnešní cesty. Po postavení stanů jsme se posilnili večeří, vyslechli Frantův příběh spjatý s tímto místem a šli nabírat síly na další den.

V sobotu nás probudil déšť, nasnídali jsme se v přístřešku konstruktéra Franty a o pár okamžiků později jsme už šli směrem na tábořiště, kde jsme se potkali s ostatními oddíly. Cestou jsme se zastavili ve vesničce Drahonín, kde jsme doplnili zásoby vody a naobědvali se. Od tohoto okamžiku jsme měli krásné slunečné počasí až do konce pochodu. Po krátkém odpočinku jsme opět vyrazili na cestu. Kousek od tábořiště jsme ještě navštívili zříceninu hradu Košíkov, odkud jsme uviděli blížící se 3. oddíl, a tak jsme zahájili velmi rychlý postup do tábořiště (byli jsme tam dřív!), kde jsme se potkali s ostatními. Odpoledne nás čekalo stavění stanů a zubříků abychom měli kde spát. Po večeři nsledovalo zpívání u ohně, abychom natrénovali na další den.

V neděli dopoledne se z nás stali lovci a sběrači a ve dvou osadách jsme se snažili ulovit a posbírat zvířata a plody v co největší bodové hodnotě. V odpolední části nás čekala příprava táborového ohně a večer samotný táborový oheň. Táborák nám oživil program. Byli jsme rozděleni do ateliérů a snažili se vytvořit nejlepší obraz na téma ZS. Pondělí, poslední den pochodu nás čekal dopolední úklid tábořiště a po obědě cesta na vlak. Vlak jsme stihli a pak už jen odpočívali cestou zpět. Za 4. oddíl se nás pochodu zúčastnilo celkem 9.