61. zimní expedice – Kronika

Milí rodiče, sourozenci, dědečkové a babičky.

V tomto článku vás každý den budeme informovat, jak se mají děti, které s námi odjely na letošní zimní expedici. Každý den sem přidáme pár fotek a popis dění na ZEX. Můžete se tedy sami přesvědčit o tom, jak skvěle se tu máme :-).

Neděle 28.2.2016

Ráno jsme se sešli v příjemných 11:00 u Lužánek a zahájili zimní expedici nástupem. Po nástupu jsme se nalodili a naložili do autobusu a hurá k našemu domovu na budoucí týden – penzion Vilemína u ski areálu Dolní Morava. Po příjezdu jsme se rozdělili do pokojů a aklimatizovali na horské prostředí. Trošku nám tu mrholilo, tak jsme si okolní krajinu prohlédli hlavně z poza oken. Večer však naštěstí přestalo pršet a zítra tedy snad bude nádherný den na lyžování. Od Franty jsme se dozvěděli, že po celou dobu budeme během večerů hledat cestu do středu země. Pustili jsme si tedy film Cesta do středu země a nabudili se na další úsilí. Co dál? Čištění zubů a hurá do hajan, ať jsme odpočatí na první den lyžování, na který se všichni těšíme!

Pondělí 29.2.2016

Náš první den u svahu začal příjemným probouzením v 8:00 a vydatnou snídaní. Jakmile jsme se oblékli a nachystali, nechali jsme se po částech vyvézt skibusem k lanovce na svahu a celé to mohlo začít. V prvním kroku, bylo důležité, abychom se rozdělili do družstev, dle našich dovedností. Krátký sjezd malého úseku jasně ukázal, kam kdo půjdeme, abychom spolu drželi tempo a učili se nové věci. Rozdělení proběhlo úspěšně a začali jsme lyžovat. Sníh je dobrý a dá se parádně jezdit.

Na oběd budeme chodit do nedalekého hotelu sněžník, kde nám po dnešní zkušenosti budou vařit dobře J. Díky skibusu, který neustále jezdí dokola se každý den necháme pohodlně svézt dolů a jdeme kousek pěšky v botech na oběd. Odpoledne jsme se už bohužel nevrátili na svah, protože začalo celkem dost pršet, a tak jsme mohli vymýšlet strategii jak nejlépe lyžovat a pěkně to promyslet z pohodlí ubytovny. V podvečer se tento déšť změnil v příjemné sněžení a napadlo cca 10 cm nového sněhu. Zítra to bude bomba. Celý den jsme uzavřeli první výpravou za objevem cesty do středu země, kde jsme museli prokázat spoustu dovedností po výzkumných týmech a užili si tak i nového sněhu v okolí. Teď po 2. večeři už jsme příjemně unaveni a chystáme se do postele. Zítra bude další hlášení.

Úterý 1.3.2016

Je další nádherný den naší 61. zimní expedice. Během tohoto dne se neudálo nic mimořádného. Vše šlape jak dobře namazaný stroj. Na nově napadaném sněhu se krásně lyžuje a během dne nám i další trocha připadla. Podmínky na lyžování: ideální. Parádně jsme si zajezdili a protáhli těla či  případně menších tělíčka.

Večer jsme se přiblížili o kus dál k nalezení středu země. Díky nasbíraným surovinám a vyluštěným šifrám. Pěkně vyspat a zítra hurá na rozhlednu a bobovou dráhu.

Středa 2.3.2016

Ráno jsme se opět vzbudili v krásných osm hodin a odpočinkový den byl zahájen. Dopoledne, jsme se vydali na vyhlídku Sky walk nad černou sjezdovkou. K vyhlídce jsme se nechali vyvézt lanovkou a z časových důvodů i nechali svézt. Vyhlídka byla naprosto super, pouze nám požitek trochu kazila všudypřítomná mlha. Takže jsme si zablbli a hurá na oběd.

Odpoledne jsme byli na super bobové dráze, kde jsme svištěli nadpozemskou rychlostí a všichni vypadali, že si to náramně užívají. Každý jsme si dali dvě jízdy a hurá zpět se vysprchovat a na véču.

Večer jsme dovršili dílničkami, kde jsme si každý vyrobili z provázků přívěšek vážky a koule.

Čtvrtek 3.3.2016

Opět jsme se po družstvech vrátili na svah a učili se pořádně lyžovat. Sněhu máme naštěstí ještě dost a neustále nám připadá nový. Dnes tady lehce sněžilo a bylo trošku vlhko. Nám to však náladu nezkazilo a užili si jsme si celodenní lyžování. Večer jsme se opět vrátili k hledání cesty do středu země. Všichni jsme se nakazili záhadnými nemocemi a museli jsme se pomocí získaných surovin vyléčit. Všichni přežili a už jsme skoro ve středu země.

Pátek 4.3.2016

Poslední den lyžování na ZEX. Pořádně jsme ho využili a celý den řádili na sjezdovce. Lidí ve frontách už maličko přibylo, ale nám to na náladě neubralo.  Během dopoledne jsme absolvovali olympiádu, kde jsme se podle věku utkali a ti nejlepší z nás získali medaili slávy. Před diskotékou jsme ještě vyhlásili nejlepší týmy v dobývání středu země a náležitě je ocenili. Poslední večer jako tradičně musíme zakončit pořádnou diskotékou, kde jsme si zatrsali na nejznámější hity. Málokdo odolal a nerozvlnil boky.

Sobota 5.3.2016

Nastal den, kdy se musíme opět vrátit domů, ke svým rodinám a povinnostem. K našemu uspokojení, děti vypadaly, že by s námi na zimní expedici klidně ještě nějakou dobu zůstaly. Toto nás vždy zahřeje u srdce, protože víme, že se dětem akce líbí a podařila se.

Ráno jsme se sbalili, trochu předchystali úklid profesionálním manažerkám úklidu a nacpali všechny své věci do již přistaveného autobusu s vlekem. Volnou chvilku mezi obědem a odjezdem jsme vyplnili hraním deskových her v naší společenské místnosti. Po obědě jsme nasedli do autobusu a už si to namířili zpět do Lužánek. Zimní expedici jsme zakončili nástupem a pokřikem “KUŘE“!

 

POKYNY ZEX