1. pochod IV. oddílu – 69. LEX Hynčice nad Moravou

Na první pochod této Letní expedice jsme se vydali v úterý, kdy jsme vlakem dojeli do zastávky Ramzová. Následoval oběd na posilněnou před výšlapem na vrchol Šerák kolem Obřích skal. Ze Šeráku jsme pokračovali dál, teď už po hřebeni až na vrchol Keprník. Tam nás čekal pěkný rozhled z vrcholových skalek. Před sebou jsme viděli celou další trasu až k místu, kde jsme ten den měli v plánu přespat, a tak jsme se tím směrem vydali. Po chvíli jsme došli k další vyhlídce a u nedaleké lesní chaty s ohništěm a studánkou jsme se uložili ke spánku pod krásnými hvězdami.

Druhý den nás jesenická hřebenovka vedla přes Červenohorské sedlo, kde jsme se občerstvili, dali oběd a pokrčovali až na Švýcárnu. Cestou jsme mírně zmokli, ale večerní ohnivá instavěc nás povzbudila a doplnila nám energii. V noci přišla pořádná bouřka, a tak jsme se neplánovaně z širáku přesunuli do lesa pod přístřešky do hamak a dospali pár hodin.

Jenže ráno nás čekalo další nemilé překvapení v podobě tří zlých čarodějnic, které nás vyhnaly od ohniště a my tak museli hned odejít. Nasnídali jsme se až znovu u Švýcárny a vyšlápli poslední kopec až na vrchol Pradědu, kde jsme si dali naprosto vynikající polévku z automatu na kafe. Pak už nás čekalo jen dlouhé klesání a cesta na vlak. Cestou se nám podařilo svézt se dodávkou, díky které jsme vlak stihli a dojeli do Šumperku, kde jsme ještě nakoupili a autobusem se vrátili až do tábora.

Šéfredaktor Hřebík