Zimní táboření 17.-19.2. 2017

V pátek v pět hodin jsme se potkali v Lužánkách, naložili týpí a další inventář a vyrazili. Po cestě to vypadalo, že táboření moc zimní nebude. Když jsme dorazili do Okrouhlé a pokoušeli se dojet co nejblíž, zjistili jsme, že zimní bude až dost. Když jsme vytlačili auto ze závěje a vrátili se zpět do dědiny, vyrazili jsme na Vlčí louku. Na místě bylo asi 20 cm sněhu a tma. Bylo nás zatím jen 8, Zdenda, Franta, Ondra B., Káťa, Johny, Bareťák, Verča Š. a Kačer. Rozdělili jsme se a začali stavět dvě týpí. V deset hodit bylo hotovo, tak mohly přijet posily. Tom C. a Martin V.. Po večeři už jsme mohli jen zpívat a bavit se.
 
Ráno, hned po snídani J, jsme začali vařit guláš. Aby to bylo pohodlnější, vařili jsme venku. Počasí nám přálo. Během dopoledne přijely ještě Píšťalka a Pimpa. Guláš se povedl, takže nic nezbylo. Odpoledne nás přijeli navštívit Šudan s Kalíkem. Dovezli pilu, kterou jsme zapomněli v Brně, takže jsme se mohli vrhnout do přípravy dřeva na initýpí. Ale nevrhli. Initýpí nebylo. Přijel Sojka a Šudan s Kalíkem zase odjeli. Dřeva bylo spoustu, takže jsme mohli zpívat a bavit se u ohně až do pozdních nočních hodin.
 
Ráno po probuzení jsme se sbalili a začali bourat. Mezitím nás ještě navštívil Peťa Božek. Když bylo sbaleno, mohli jsme si naložit týpí, liningy, kotlíky a další inventář a vyrazit domů.
 
Nebylo nás sice moc, ale i tak jsme si to moc užili. Díky všem za účast, příště zas.
 
Kačer