Zářijová výprava

Po letních prázdninách přišla první akce, na které jsme se mohli všichni  opět sejít – zářijová výprava.  Tentokrát byla naší cílovou destinací jižní Morava, čili Lednicko-valtický areál. První památka, kterou jsme viděli, byl Apollonův chrám, na jehož střechu se dá po zakoupení vstupné vyjít. Měli jsme zrovna to štěstí, že jsme na něj narazili zrovna při západu slunce, tudíž nám poskytl krásný pohled do krajiny. Noc jsme přečkali v nedalekém kempu Apollo. V kempu jsme se navečeřeli, postavili stany a pozorovali hvězdy.

Druhý den jsme se vydali na zámek Lednice. Jedná se určitě o jeden z nejkrásnějších zámků na světě. Kačka nám domluvila prohlídku tohoto zámku a skleníku. Po prohlídce byl naplánován pochod do Valtic. Po cestě jsme potkali další skvosty: Chrám Tří Grácií nebo cíl sobotního dne Kolonádu na Reistně. Tam jsme se navečeřeli a připravili místo na spaní. 

Po krásné noci jsme se sbalili, najedli se a vyrazili na zastávku autobusu, který nás dovezl do Mikulova. V Mikulově na nás čekal Svatý kopeček, který se zdál být opravdu velký. Sice jsme se báli, že s krosnami se nám půjde těžko a dlouze, ale nakonec jsme jej do 45 minut zdolali. Na vrcholu jsme si vyrobili pomazánku a po odpočinku se vydali na cestu zpět. Na zastávku, kam jsme přišli, dojel autobus, který nás dovezl až do Brna na ÚAN, kde jsme se s oddílem pro tento víkend rozloučili.