Voda Zeměpisné společnosti 2014

Palubní deník kapitána

Den 1. – pátek 13. 6. 2014

Na hlavním nádraží v Brně se mi úspěšně podařilo naverbovat posádku na dobrodružnou plavbu po řece Sázava. Celkem jsem naverboval 52 vodáků a dva vodáky jako technický doprovod. Vlakem jsme se vydali k přístavu, kde jsme měli nasmlouvané lodě, na kterých zdoláme během naší plavby trasu Stvořidla -> Budčice. Po příjezdu do přístavu Stvořidla, jsme převzali lodě a zabydleli se v místním kempu sloužícím pro bludné vodáky. Po postavení příbytků jsme společně strávili čas při zábavných aktivitách jako Latrína a Šlehačkovaná. Postupně začala padat noc a my se před tmou uchýlili k ohni, kde jsme díky výborným kytaristům společně příjemně zakončili přípravu na plavbu.

 

Den 2. – Sobota 14. 6. 2014

Po ranní rozcvičce jsme se vydatně posílily snídaní a připravily k vyplutí. Jako kapitán, jsem pořádně instruoval posádku o chování na řece a rozdělil osádky do lodí. Celkově naše flotila čítala 21 lodí Vydra pro dva vodáky a 3 lodě Roca pro tři vodáky. Někteří vodáci ještě bohužel nedosáhli plné síly a jeli tak s porcelánem na molitanové sedačce. Celodenní plavba se obešla bez překážek a naše flotila postupovala poklidně po toku řeky směrem k tábořišti „U Vlka“. Pouze příroda nám nachystala nepříjemnost – málo vody. Žádný sjezd nebyl sjízdný a často jsme dřeli kýlem o dno. Naštěstí máme však obratné kormidelníky, kteří mistrně kličkovali mezi překážkami a žádná loď tak nedošla k újmě. Po příjezdu k vlkovi jsme se zaslouženě vykoupali a připravili na noc. Večer nám naši ostřílení vodáci připravili hot-dogy a příjemně jsme se nacpali. Po nacpání je však potřeba trošku tělo rozhýbat a tak jsme večer strávili při hříčkách, kde jsme protrénovali mozek, kalendář a želvičky J.

 

Den 3. – Neděle 15.6.2014

Během dopoledne jsem se bezpečně a pohodově doplavili až do Budčic. Zde jsme předali přepravované lodě vodáku Martinovi a v klidu se najedli. Vlakem z Budčic jsme se v 13:50 vydali zpět do Brna. Děkuji všem za příjemnou a suprovou plavbu. Mise splněna a dobrodružná řeka splavena.

 

Kapitán Martin