Tvé Brno: známé – neznámé?

Kruh přátel Zeměpisné společnosti přichystal v pořadí již 9. hru po Brně. Všichni jste srdečně zváni, stačí se jen přihlásit a přijít. Pozvání platí pro všechn kteří mají zájem si hrát a něco se dozvědět.

Tvé Brno: známé – neznámé?!

=

V letech 1925-27 nechal Alois Strompf postavit dle návrhu významného brněnského architekta Ernsta Wiesnera kavárnu Esplanade. Význam nápaditého a přitom účelného architektonického řešení, zejména interiérů, překročil v té době jistě hranice Československé republiky.

A víte kde?

=

Přijďtě na deváté pokračování hry po Brně a my Vám to prozradíme! 9. pokračování hry po Brně – Tvé Brno: známé – neznámé? pro Vás připravujeme na pátek 12.6.2009.

Jak asi tušíte z hádanky na vedlejší stránce, pokusíme se Vám připomenout tři století popíjení kávy v Brně. Bylo to totiž již roku 1702, kdy pokřtěný Turek Ahmet otevřel v Brně první kavárnu v českých zemích. To bylo o 12 let dříve, než si na první kávě mohli pochutnat třeba pražané.

Dejte prosím o svém zájmu zavčas vědět, abychom se mohli připravit a měli pro Vás dost obvyklých pokynů a pomůcek. Přesný začátek a místo srazu sdělíme všem, kteří se nám přihlásí na emailové adresy: lenkasekaninova zaivná%c seznam.cz nebo vit.fridrich zaivnáč seznam.cz.

Těší se na Vás

organizátoři