Pozvánka na výstavu a reportáž ze Sněmu

Vážení rodiče, vážení kamarádi,
rádi bychom Vás pozvali na výstavu, která zachycuje naši činnost v uplynulém roce. Přijďte se podívat, co jsme všechno za ten uplynulý rok zažili a kde jsme všude byli. Výstava je přístupná v SVČ Lužánky do konce listopadu.

Tak jsme 7. listopadu 2010 oslavili již 57. narozeniny Zeměpisné společnosti. A jak jsme slavili? No, v 14 hodin jsme se všichni sešli v SVČ Lužánky a následoval nástup, na kterém nás slavnostně uvítal Martin Hlavoň, vedoucí ZS. Také jsme dostali hlasovací lístky, abychom zvolili předsedu ZS, praporečníka a kronikáře. Poté jsme se všichni přesunuli k výstavě, kterou nám slavnostně otevřeli Jana „Řepa“ Kučerová, předsedkyně jihomoravské rady dětí a mládeže, a Milan „Mikin“ Appel, ředitel CVČ Lužánky.

Poté jsme si prohlédli výstavu z činnosti z loňského roku a když jsme vše prohlédli, přesunuli jsme se do sálu, kde jsme oficiálně zahájili sněm. Následovalo vyhodnocení voleb, odměny za dobrou práci v oddíle, vyhlášení nových členů, cestovatelů a vlastivědců. Vlastivědnou práci Honzy „Johnyho“ Švábenského, která se věnovala trampingu, ocenilo vedení II. cenou ZS.

Následovala tradiční hostina. Všichni jsme se dobře najedli a napili a program pokračoval neoficiální částí, kdy jsme se přesunuli na sraz filmařů z celého světa. Promítaly se filmy z Podzimního pochodu, které jsme hodnotili a hádali jak skončí. Nechyběla ani světová porota, která byla nekompromisní a svým odborným pohledem mnohdy odsoudila kvalitní snímky za drobné nedostatky. Výsledky hodnocení snímků byly velmi těsné, ale nakonec zvítězil I. oddíl Života v přírodě se svým romanticko-dramatickým snímkem. Gratulujeme!

V úplném závěru sněmu nám pak Martin představil novou radu ZS a její členové dostali odznaky rady. Letošní rada bude pracovat ve složení: Předseda ZS: Johny (I. odd.); kronikář: Bára (III. odd.); praporečník: Mirek (III. odd.); předseda I. oddílu: Verča; II. odd.: Anna N., III. odd.: Peťa; IV. odd.: Zdenda; V. odd.: Jáchym

Přílohy: