Popis předmětů k zkouškám celoroční a celotáborové hry ZS „Eterno Sol“

Níže uvedené předměty jsou nezbytně nutné k celotáborové hře a programu letní expedice. Děti si během jara začali plnit zkoušky sloužící k letnímu expedici. Poslední bod těchto zkoušek byla tvorba speciálních předmětů. Toto je popis a návod jak na ně.

Voják

=

Pokud si Vaše dítě vybralo tuto možnost má za úkol vyrobit si štít o velikosti max. 50 x 50 cm jakéhokoliv tvaru. K výrobě štítu můžete použít například karton, lehkou překližku či jiný vhodný materiál. Při výrobě mějte prosím na paměti že by jim měl vydržet celý pobyt na letním táboře, že jej možná budou nést na delší vzdálenosti a že by měl být úmerný výšce vašeho dítěte. Doporučujeme opatřit štít dostatečně pevnou rukojetí, při nejlepším i třeba popruhem přes rameno jako je např. u tašek. Pokud se uchýlíte k použití kovu, pozor na ostré hrany a jiné nebezpečné výstupky, děkujeme.

Řemeslník

=

Prak – prakem bude dítě vrhat měkké papírové koule, o průměru cca 8 – 10 cm, a proto prosím dbejte na to aby nožky praku na kterých je umístěna guma jsou dostatečně od sebe a dostatečně dlouhé. Na výrobu praku můžete použít kov, drát, dřevo či cokoliv jiného.Při výrobě mějte prosím na paměti že by jim měl vydržet celý pobyt na letním táboře. Prak neosazujte gumou, bude navázána centrálně aby se zamezilo různé síle uderu a mohla být zajištěna maximální bezpečnost a rovné podmínky, děkujeme.

Mnich

=

Velice se omlouváme ale v úvodní verzi zkoušek mnicha nebylo nic k výrobě, předmět pro mnichy měli vyrábět řemeslníci, bohužel došlo k nepoměru mezi řemeslníky a mnichy a proto jsme s rozhodli že si tento předmět vyrobí mniši sami, ještě jednou se za změnu omlouváme a děkujeme za pochopení.

Předmět k výrobě je návlek na pásek a pásek (ten samozřejmě vyrábět nemusíte, ale dítě ho potřebuje s sebou). Při výrobě mějte prosím na paměti že by jim měl vydržet celý pobyt na letním táboře.
Návlek bude sloužit k zavěšení kovových plíšků o průměru asi 7 cm na karabinky které zajistí ZS. Děti ho budou mít na kalhotách i s páskem.
Jak by měl návlek vypadat.

Tuto variantu jsem prezentovali aby nemuselo dojít k zničení pásku. Pokud máte pásek u kterého nevadí jeho proděravění, můžete dírky udělat přímo do pásku, tak aby je dítě mělo někde na boku. Mezery mezi dírkami ať jsou alespoň 5 cm. U této varianty stačí pouze jedna řada 4 dírek.

Prosíme rodiče aby se při výrobě těchto předmětů drželi uvedených instrukcí kvůli předcházení problémům během expedice, a upozorňujeme že opravy či tvorba nových předmětu na táboře bude velmi problematická.
Pokud máte jakýkoliv dotaz, zeptejte se buď vedoucího oddílu, případně mě kontaktujte na emailu T.Venclicek zavináč seznam.cz, nebo na schůzce s rodiči.

Za tým tvorby programu děkuje Tomáš Venclíček.