Podzimní pochod 2018 Z AMERIKY NA KARLŠTEJN II.

Na Podzimní pochod jsme se letos po dlouhé době vypravili dál od Brna, a to přesněji kousek od Prahy, do Berouna.
První den se nesl hlavně v duchu cestování, protože tak daleká cesta zabere dost času. Sešli jsme se okolo čtvrté hodiny v Brn na nádraží, proběhl nástup a všichni jsme se nakonec úspěšně zvládli naložit do vlaku do Prahy. V Praze jsme našli vlak do Berouna, který byl dvoupatrový a to se všem náležitě líbilo. Nakonec jsme dorazili i do Domu dětí a mládeže v Berouně, kde jsme se jen něco dozvěděli a Hagenově štole a šli spát.
Další den jsme vyrazili do lomů, Amerik. Provedli nás po Velké i Malé Americe a ukázali nám i Hagenovu štolu, kde se ti odvážnější pokusili i přivolat Hagena. Nikoho si ale naštěstí neodnesl a my jsme se mohli vydat na cestu zpátky do Berouna. Tam jsme večer barvili tašky na výročí Zeesky, navečeřeli se a po pohádce šli spát.
V neděli jsme se vydali na hrad Karlštejn. Bohužel celý den pršelo, takže jsme jeli vlakem. Prohlédli jsme si hrad a podívali se i po přilehlé vesničce. Večer jsme se podívali na muzikál Noc na Karlštejně, kde jsme poznali místa, které jsme dříve ten den prošli.
V pondělí nás čekaly Koněpruské jeskyně, kam jsme se svezli kousek vlakem a zbytek jsme došli. V jeskyních nám průvodci ukázali i místo bývalé penězokazecké dílny a viděli jsme i krásnou krápníkovou výzdobu a netopýry. Zpátky nás zase většina došla pěšky, takže večer jsme byli unavení, ale ještě jsme si zvládli zahrát hru.
V úterý nás čekalo už jen uklízení a cestování, oboje jsme zvládli a všichni jsme se zase rozloučili na nádraží.

 

Výlet Ameriky – https://www.relive.cc/view/rt10002150248

Výlet Koněpruské jeskyně – https://www.relive.cc/view/rt10002179749