Padesátka 2019

50tka je každoroční akce, na které se sejdou někteří vedoucí a instruktoři, stejně jako bývalí členové ZS a další kamarádi, abychom společně pokořili nesnadnou výzvu: ujít 50 kilometrů za den. I když se tento úkol ze začátku pokaždé zdá jako nepřekonatelný, nakonec vždycky většina z nás dojde až na vytoužený padesátý kilometr. A stejně tak to bylo i letos.

 

Oproti minulým rokům nás tento rok mělo jet méně (15), a tak jsme zvolili trasu, začínající přímo na okraji Brna. V sobotu 18.5. ráno jsme se potkali v Mokré Hoře a vyrazili údolím říčky Ponávky směrem na sever. Pořádnou rozcvičkou byl výstup na Babí lom a přechod hřebenových skalek, pak už byla cesta o něco jednodušší. Nejvyšším bodem na naší trase byl lesnatý kopec Bukovec (596 m), kde opravdu rostlo hodně buků. Odtud jsme pokračovali přes lesy plné rojícího se hmyzu až do Černé Hory – tam jsme se posilnili obědem. Ale žádné dlouhé pauzy si na 50tce nemůžeme dovolit – hned po jídle jsme znovu vyskočili a vydali se překonávat další kilometry cesty. Navečer jsme se dostali do Kuřimi, kde někteří svou trasu skončili. Závěr trasy vedl už jen přes Českou zpátky do Mokré Hory.

 

Kromě pěkné procházky severním okolím Brna jsme si mohli užít i pocit, že jsme to znovu dokázali! Pro letošek máme splněno a za rok jdeme znovu:)

 

Záznam trasy ZDE.