Mezi lany 2009

!Nově přidána rozsáhlá fotogalerie!

Oranžové přilby sviští nahoru a dolů, cinkají karabiny, ocelová lana překážek se napínají, do toho smích a volání trojic, připravujících se na zdolání další lezecké lahůdky. Lanové centrum na Lesné se zaplnilo skoro až po okraj lezci všech věkových kategorií – od těch nejmenších, kteří opatrně zkouší nízké překážky, přes ostřílené „borce“ z řad oddílů, kteří se prohánějí na lanech málem jako na zemi, až po odvážné jedince v nejlepších letech, zástupce „týmu“ taťků a maminek.

Zéeska v Lanovém centru

Zéeska vyrazila zahájit školní rok, a když už, tak ať to stojí za to!

Na počátku byl nápad. Nápad na zahajovací akci, která by byla tak trochu jiná, zapojila i rodiče a mladší sourozence a spojovala v sobě sport, zážitky i zábavu a možnost popovídat si po dlouhých a nabitých prázdninách.
Brzy se nápad, rozvíjený skupinou vedoucích (v čele s nejzasloužilejším Martinem Hlavoněm a Kačerem) dostal i ke všem ostatním členům zéesky a zmíněným rodičům v podobě pozvánky s interaktivní přihláškou. Tady už jsme se dozvěděli, že nás čeká lezení v lanovém centru a velké grilování. Ještě označit, jaké že bychom si dali maso, co k tomu popijeme a na kolik lezeckého adrenalinu se cítíme, sbalit sportovní oblečení a vyrazit.

Lanové centrum, program.

Příprava na lanové překážky.

V „lanáči“ nás přivítali místní zkušení instruktoři a po krátkém rozcvičení při hrách už je to tu – lezení nejdřív po nízkých (kříž, ráhno, šalina…) a pak i po vysokých překážkách, různých lávkách, žebřících a skocích několik metrů nad zemí.

A přestože překážky při pohledu zdola vypadají náročně, všechny lezecké trojice si s touto výzvou skvěle poradily a ani odvážní rodičové nezůstali jen u jištění zdola.

Mezitím se pomalu stmívá, pod stromy u zatím prázdných stolů a laviček se blýskají nože, nemilosrdně bojující s pečivem a zeleninou, a stoly se pomalu zaplňují vším, co se dá přikousnout ke stejku i nápojovým barem.

Večerní grilování


Tom a Čahoun rozpalují gril, fronta roste a už si první zájemci, spokojení se svým výkonem, ale hladoví, odnášejí grilovanou dobrotu. A ti další, kteří si ještě chvíli musejí počkat, můžou zavzpomínat na akce zéesky z minulého roku, které ve výběru fotek promítá multimediální umělec Drak na plátno.

Večerní grilování pro děti i rodiče.

Večerní grilování.

Závěr první zářijové akce tak patří volné a uvolněné zábavě, která končí jen velmi pomalu, když nás volají domů zítřejší školní nebo pracovní povinnosti. Co naplat, školní rok je zase tu – ale s ním i nový rok v zéesce. Copak nám asi přinese?