Květnový pochod 2010 – Fotky, reportáž

Letošní Květnový pochod jsme strávili nedaleko obce Lísek u Nového města na Moravě. Květnový pochod je jednou z tradičních akcí ZS, na kterých se sejdou všechny oddíly Zeměpisné společnosti a stráví spolu víkend plný her, zábavy, poznávání a atd… Na Květnovém pochodu se také večer sejdeme u táborového ohně a oceníme všechny ty, kteří si splnili minima, nebo si zaslouží za účast dostat šátek.
V pátek jsme se sešli po oddílech na tábořišti a stihli jsme se do večera zabydlet a povečeřet. Následně hurá do pelechu ať máme na další den spoustu síly.
Sobotní ráno nezačalo úplně nejideálněji. Probouzelo nás vytrvalé bušení kapek do stanů a pochmurné počasí venku. Naštěstí se počasí alespoň maličko smilovalo a kolem osmé přestalo pršet. Neváhali jsme a rychle vstávali, dokud neprší. Při hrách jsme se zahřívali a postupně i začalo vylézat sluníčko a nakonec se z tohoto dne vyklubal krásný a slunečný den. Odpoledne jsme se jako mravenci vrhli do práce a společně jsme postavili táborový oheň. Na táboráku nás bavil svými hříčkami Čahoun a na kytaru hrál Mižu.
V neděli se na nás počasí usmívalo už od rána, probouzelo nás sluníčko a venku bylo čím dál tepleji. Každý oddíl využil nedělní dopoledne dle své libosti, někteří si plnili minima, druzí zase hráli hry atd. Všichni jsme se sešli ve vlaku do Brna a zakončili Květnový pochod nástupem u pošty na Hlavním nádraží.