Jarní pochod 2019

ČTVRTEK

Lehce po poledni jsme vyrazili na expedici na druhou nejvyšší horu světa K2. Předtím, něž jsme vyjeli vlakem do Nového Města na Moravě, byly děti rozděleny do dvou úderných výprav, kterým vymyslely názvy – Nevím a Královopolští vlastenci. V Novém Městě se naše cesty rozdělily. Mladší a méně zkušení zde sháněli potvrzení, aby mohli na horu vystoupat. Po jeho získání vyrazili autobusem do Sněžného, kde se ubytovali v místní škole. Po večeři se začaly vyrábět modlitební praporky přinášející štěstí. Tyto praporky nosily děti po celou dobu expedice přivázané na batozích.

 

Starší dojeli do Jimramova, kde také získ povolení k výstupu. Poté nás čekala krátká aklimatizační procházka na nedalekou zříceninu hradu Štarkov, v jejíž blízkosti jsme si postavili stany. Před přípravou večerního pokrmu Ham&Eggs proběhl krátký nácvik pohybu ve skupině na ledovci. Děti se k sobě navázaly pomocí uzlovaček a dračího uzlu a procházeli připravenou trasu zříceninou hradu.

 

PÁTEK

Po sbalení věcí proběhla snídaně a vyrazili jsme na sraz s mladšími členy, kteří na nás čekali na Buchtově kopci, kde jsme si dali společnou sváču. Odtud jsme vyrazili do Pohádkové vesničky, kde jsme absolvovali komentovaný program od Karkulky, Sněhurky a ježibaby Kadímůry. Děti si zde procvičily svoji znalost pohádek a bystřejší jedinci dostali i nějaké ty sladkosti.

 

Po obědě vyrazili mladší na autobus. Po příjezdu do Svratky jsme vyrazili skrze město do školy, kde na nás již čekala paní, která nám školu předala. Jen jsme se vybalili, vyrazili jsme ven. Naši výpravu totiž postihla nemilá příhoda a chytli jsme průjem (v rámci programu, ne doopravdy