Fotky z posledního týdnu Letní expedice

Přinášíme Vám fotky z posledního (3.) týdne 57. Letní expedice Meziboří. Poslední týden začal návratem oddílů z pochodu. V neděli (12. 7.) si proto oddíly vypraly a umyly se v teplé vodě. Odpoledne za námi přijeli nejmladší, které jsme ubytovali a začlenili do celotáborové hry, stěhování národů. V pondělí nás dopoledne provázela hra se skřítky, odpoledne jsme si pak vyzkoušeli roli pašeráků a pašovali jsme vodku, sardinky a boršč od ruských překupníků. Večerní program měl každý oddíl zvlášť a mezi časté aktivity patřila například střelba ze vzduchovek, klouzání po plachtě, hry (fotbal, lakros, volejbal…) a oddílový sněm. V úterý nás kromě dalšího „putování“ čekalo i zdolávání nízkých lanových překážek, které pro nás připravil Martin H. Večer proti sobě soupeřili rody v různých disciplínách a v noci čekala na nejstarší dobrovolná stezka odvahy. Ve středu si připravila program rada zs (předsedové oddílů, kronikář, praporečník a předseda zs), kdy jsme se přenesli na Sicílii a představovali jsme mafiánské rodiny.
Ve čtvrtek nás zastihl vydatný déšť a protože se zvedl potok a louka byla rozbahněná, ukončili jsme Letní expedici o dva dny dříve. Bližší informace naleznete v článku Fotky z opouštění tábora

Závěrem bych chtěl poděkovat všem vedoucím a instruktorům, kteří se na Letní expedici podíleli. Také všem dětem, bez kterých by letní expedice nebyla, za jejich nadšení a vytrvalost v putování národů i celou expedicí. Jsem rád, že se nakonec rozběhla i návštěvní kniha a zpravodajství z letní expedice. Pokud bude i na příští expedici možnost internetu, určitě opět připravíme zpravodajství a návštěvní knihu.

Pěkné prázdniny a mnoho zážitků v příštím roce (nejen se zeeskou :D) přejí instruktoři a vedoucí Zeměpisné společnosti.