Fotky a reportáž z Podzimního pochodu

Máme za sebou Podzimní pochod a tady je z něj reportáž a pár fotek. Doopravdy jenom pár – víc si jich můžete prohlédnout na oddílových webech.

Ve středu v poledne jsme po zahajovacím nástupu vyrazili vlakem na dlouhou cestu až do Žďáru nad Metují. Po třech a půl hodinách cesty nás čekalo ještě pekných 5 kilometrů do Starkova, kde jsme se ubytovali v místní škole. Večer jsme potom hráli Johnovu hru Pevnost Boyard.

Ve čtvrtek jsme vstávali už v sedm ráno a vyrazili spěšně na vlak. V plánu byla prohlídka Adršpašského skalního města. Vlak nám ale bohužel ujel, tak jsme si prošli okruhem jiný výlet a to na blízký Ostaš, kde se na Kočočím hrádku dalo krásně prolézat pískovcovým bludištěm. Večer pro nás potom Šudan připravil promítání filmu Jak dostat tatínka do polepšovny.

Páteční ráno bylo o něco klidnější. Odjížděli jsme autobusem do Náchoda, odkud to bylo kousek k jedné z největších pevností našeho opevnění – k Dobrošovu. Počasí nám sice úplně nepřálo, ale my jsme se před ním schovali na prohlídku do pevnostního podzemí. Po prohlídce Dobrošova jsme ještě navštívili pevnostní srub Březinka, který byl kompletně zrekonstruován a vybaven. Z něj jsme už vyrazili zpátky na vlak a do Starkova. Večer měl Drak vědomostní hru.

V sobotu jsme se konečně dostali do Adšpachu. Dojeli jsme ke skalnímu městu společně, ale hned po vstupu jsme se rozdělili na jednotlivé oddíly a pokračovali samostatně. Každý si prošel město po svém a potom vyrazil některou trasou zpět ke Starkovu. Tam na nás čekala večeře a Markétina večerní hra, při které jsme dělali rozhovory s celebritami.

Nedělní ráno jsme strávili už pouze balením, úklidem a odchodem na vlak. Cesta uběhla poměrně rychle, většina nás stejně ve vlaku usla. Nebylo se čemu divit. Program byl doopravdy našlapaný a počasí bylo správně podzimní. Sešlo se nás ale doopravdy hodně, skoro jako na letní expedici a to je výborné.