Druhý pochod 3. oddíl

Cílem druhého pochodu třetího oddílu byl Vranov a tamní přehrada. Vydali jsme se tedy prvně na zámek v Kravsku, přes Olbramkostel, kde jsme si dali zmrzlinu a příjemným tempem se dostali až na zříceninu hradu Šimperk. Tam jsme se navečeřeli a uložili děti ke spánku.

Ráno proběhla snídaně (müsli s mlékem) a těm, komu se chtělo, se šli vykoupat do rybníka. Voda nebyla studená, scházelo se do něj po schůdkách. Po osvěžení jsme se vydali do nejbližší vesnice Šumná, dobrali vodu a naobědvali se. Po chvíli chůze jsme se na cestě střetli se čtvrtým oddílem, nicméně každý si šel vlastní cestou, a tak všichni pokračovali dál. Po dalších pár kilometrech, kdy cestě ustoupili šlahouny a trny, se před námi vynořila asfaltová cesta vedoucí až k lávce na pláž Vranovské přehrady. Tam jsme se rozdělili a ti, co chtěli, se mohli jít koupat, zbytek se rozhodl pro turistiku na vyhlídku a vodopády. Následně jsme se znovu potkali a vyrazili na prohlídku zámku. Po prohlídce jsme vyrazili hledat místo ke spaní, uvařili jsme tam a usnuli.

Ráno jsme se jen zabalili, dorazili na zastávku a jeli zpět do tábora, kde jsme navštívili sprchu a vyprali si oblečení.