62. zimní expedice Čenkovice reportáž z akce

Už se vám po nás stýská? Pokud ano, můžete sledovat průběh expedice zde, nebo na našem facebooku na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10154587425338155.1073741989.153599218154&type=1&l=7a9b9ccaa5 (není nutné mít účet).

 

1. den (Neděle 12.3.2017)

Dnešní den se nám povedl a vše proběhlo hladce. Sraz byl pro všechny v příjemných 12:30 u Lužánek a po naložení autobusu jsme se vydali směr Čenkovice. Po příjezdu následovalo rozdělení do pokojů a vycházka na sjezdovku a přilehlý kopec. Nádhera.  Večeři jsme obdrželi ptáčkovou omáčku s rýží a byli tak rozptýleny naše obavy z kuřete (odkaz na minulý rok).

Po večeři jsme se podívali na film Nekonečný příběh. Celou ZEX nás bude provázet nekonečný příběh, kdy se vžijeme do dětí ztrácejících fantazií.

2. den (Neděle 13.3.2017)

Dnešní den byl ve znamení slunce a teploučka. Občas se to spíše podobalo vodnímu lyžování, ale máme sníh a lyžujeme! Užili jsme si nádherný den a konečně se pořádně vyblbli. Naše úderné lyžařské družstva pořádně tento kopec ztrestaly a zítra se těšíme, až po ránu pojedeme na čerstvě urolbované sjezdovce.  A teď jen krátce, oběd špagety, večeře řízek. Večer jsme hledali ztracený Orint a prokázali tak že si fantazii zasloužíme ;-).

3. den (Úterý 14.3.2017)

Už máme zaběhlý svůj denní režim a vše klape jak vietnamské digitálky. Ráno snídaně, dopolední lyžovačka na sluníčku, oběd, odpolední lyžovačka opět se sluníčkem a po večeři hurá do fantazie. Dnes jsme hledali ztracený Orion princezny a zjistili, kde o něj proběhne poslední bitva.

4. den (Středa 15.3.2017)

Středa. Odpočinkový den. Ráno jsme se vydali do aquaparku v Pardubicích a pořádně se vyblbli ve vodním světě. Bohužel většina našich fotoaparátů nemá rádo vodu, tak nemáme fotky a fotku Aquaparku z venku si můžete najít na Google.
Po návratu zpět na hotel jsme si dali večeři a pustili se do rukodělné činnosti. Dnes jsme si vyrobily nádherné 3D přání. Příprava na večerku a hurá do pelechu.

5. den (Čtvrtek 16.3.2017)

Čtvrtek byl opět nádherným dnem na svahu. Krásné počasí nás sice hřeje na duši, ale sněhu opravdu neprospívá. Pokud bude zítra stejně nádherně, tak se naučíme i vodní lyžování. Celý den jsme tedy úspěšně v pořádku strávili na svahu a večer završili hledáním Onionu. Nakonec se nám ho podařilo získat a fantazie tak byla zachráněna.

6. den (Pátek 17.3.2017)

Poslední den lyžování byl super. Počasí nám vyšlo opět nádherné a tak jsme s důstojností uzavřeli lyžařskou sezónu. Za celou dobu pobytu se neudálo nic vážného a tak jsme všichni spokojeni. Večerním programem nás provedl Matouš. Závěrečná diskotéka byla netradiční a provedla nás historii světové hudby a my se tak naučili i různé tance.