62. LEX, 2. pochod oddílu Ochrany přírody

1 Den:

Hned po snídani jsme šli na autobus. Dojeli jsme k hotelu Srdiečko a zahájili jsme výstup na Chopok. Od poloviny jsme se na vršek už jen svezli lanovkou. Dále jsme šli na východ po hřebeni Nízkých Tater, v polovině hřebenu jsme si uvařili špenát na oběd a také jsme pozorovali kamzíky. Co jsme se odpojili od hřebenu, tak jsme sešli do údolí. Stany jsme si postavili na „pohádkové“ louce. Tam jsme si povečeřeli, zahráli BANG A pěkně si schrupli.

2. Den:

Ráno jsme vstali a dali si snídani. Poté už vyrazili k jeskyni dělat výzkumy, dali jsme si langoše a hráli Bang. Poté jsme se vydali na cestu k místu, kde byl oběd. Na oběd jsme měli chleba s pomazánkovým máslem. Vydali jsme se do prudkého kopce. V půlce výšlapu však začalo pršet. Nakonec jsme vyšli na Krakovu holu. Poté jsme sešli zase do údolí, a když jsme potkali první pěknou louku, tak jsme postavili stany, dali si večeři a šli spát.

3. Den:

Ráno pořád pršelo, tak jsme se bez snídaně vydali dál. V kosodřevině jsme ztratili značku a tak jsme se vydali do údolí, kde vedla červená. Když jsme tam dorazili, převlékli jsme se do suchého a šli po červené do Liptovského Jána. Šli jsme rychle, takže bychom autobus stihli, ale zase pršelo a tak jsme zašli na oběd do Liptovského Mikuláše, odkud jsme jeli busem. Autobusem jsme jeli do Hybe, kde jsme si čas na přestup krátili v další hospodě. Poté jsme nasedli na autobus do Brezna a dále na základnu do Mýta. V Mýtě jsme zašli do obchodu a Ondra nám uvařil večeři.

4. Den:

Poslední den pochodu jsme už byli zpět ve škole a tak jsme si ráno přispali a potom šli na nákup do Coopu. A pak si začali prát špinavé prádlo, dali si oběd a později už pomalu přicházely ostatní oddíly.