59. LEX Milevo – 2. a 3. týden (od 10. dne)

Nejnovější: přidány fotky z 19. – 22. dne!!

Příjezdem mladších začal druhý týden letní expedice. Můžete se podívat na fotky od 10. do 13. dne. Text zde přidám, až bude napsán do kroniky Milevopole, naší řecké vesničky.

10. den
Hned po budíčku jsme měli rozcvičku po které jsme šli varovat naše Bohy před Peršany. Pak jsme se museli pořádně připravit na táborák, po kterém jsme se chystali na uvítání mladších, což jsme zvládli docela v pohodě. Potom jsme šli pro oheň na hour Olymp a mohli jsme úspěšně zahájit táborák, při kterém začalo dost pršet, tak jsme museli jít do hajan.
Anča N.
při táboráku začalo pršet, tak jsme se přesunuli do jídelny, kde jsme zpívali za doprovodu kytar. Zpívání při táboráku jsme tradičně zakončili Mílemi (od B. Dylana), den skončil dle režimu dne před desátou hodinou)

11. den
Ráno jsme se dozvěděli, že právě nastal měsíc květnos – měsíc, kdy se opravují všechny domy. Ale protože nemáme žádné hřebíky, neopravovat nemůžeme. Naštěstí jsme se dozvěděli, že někde za Milevopolis žije starý hřebíkář. Nikdo však neví, kde přesně.
Celé dopoledne jsme obcházeli stanoviště, co byly rozmístěné po táboře. Byla zde výroba perských koberců, mozaiky, výroba mýdel, plstěných kuliček nebo vonných pytlíčků či freska řeckého krále. U každého stanoviště nám nakonec řekli nějakou indicii. Z těch pak každá skupinka poskládala vzkaz – ten nás dovedl ke hřebíkářovi, který nám předal hřebíky.
A odpoledne, po obědě a poledňáku, začaly Olympijské hry, neboli Olympiáda. Skupinky obešly 6 stanovišť – hod oštěpem, hod diskem, štafeta, válení sudů, skok do dálky a zápas.
Franta

12. den
Budíček byl v 8:00 a potom rozcvička. A potom jsme dělali praky, štíty a koule. Potom objed a polednák. A potom vojenské cvičení
Vojta H.
Ve zkratce: dopoledne po výrobě praků,… jsme vyrazili do lesa na netradiční vlajkovku, kdy se bojovalo o ústřední vrch a pouze jeden tým směl mít vyvěšenou vlajku. Dílčí časy se sčítaly a kromě nich rozhodoval i počet mrtvol, který se šplhal i ke 200. Čas před svačinou a po večeři jsme využili k různým sportům a mezi svačinou a večeří jsme lovili minotaura.

13. den
Ráno po budíčku, rozcvičce, snídani a nástupu jsme začali stavět lodě, abychom mohli přeplout Středozemní moře a získali tak na trhu suroviny, ale na moři byli piráti a suroviny nám kradli. Pak byl oběd a po poledním klidu jsme se šli koupat do řeky a potom do teplých sprch. Ten, kdo se vykoupal šel potom zpívat s Kivim ke stožáru. A večer byli dílničky. A před večerkou Večerníček a hurá do postele.
Gabča

14. Den – DBV
ústřední motivace DBV – let na měsíc
Na snídani jsme měli toustovej chleba s marmeládou a k tomu suchary. A ještě před tímhle, za námi přišli kosmonauti. Pak jsme stavěli rakety a zbírali suroviny. A předposlední hra bila obidlování měsíce. A na konec jsme na sebe měli dát co nejvíc vrstev a zabodnout vlajku.
Tom

15. den
Ráno měl hru Kobo – poznávání květin. To nám zabralo celé dopoledne. Po poledňáku bylo na přání Bohů vystavěno město. Pak byla večeře. A potom byla show „Jana Krausoróna“. Po show jsme zachraňovali Chronose.
Zdenda
Dopoledne kromě tzv. Kobovy sazky proběhlo i nezbytné mytí a praní, večerní show, kterou uváděl Janus Krausorón, se jmenovala Pomodlete se, prosím.