1. Den 70. ZEX Krkonoše

Letošní zimní expedici jsme odstartovali již tradičním setkáním v Lužánkách, kde jsme do autobusu naložili lyže a snowboardy, rozloučili se s rodiči a vyrazili do Horní Sytové. Ubytovali jsme se v Hotelu Jizera, ve kterém jsme bydleli i minule. Ještě před večeří jsme obešli blízký kopec a následně nás čekaly zkoušky v nekomfortních podmínkách, které nám měly prozradit, zda jsme schopni dobýt severní pól. Před večerkou jsme si vyráběli vlajky našich polárnických skupin a plni očekávání zítřejšího lyžování se uložili ke krásnému dlouhému spánku.