1. a 2. den – 68. LEX Stráž pod Ralskem

1. den

Po roce se opět vydáváme na naši oblíbenou Letní expedici. Expedici jsme zahájili slunného prvního července společným nástupem u Hlavního nádraží. Ani šestihodinová cesta vlaky a autobusem nás neodradila od toho, abychom se všichni těšili.  Pod vedením Majdv jsme nakonec úspěšně dorazili do naší cílové destinace ve Stráži pod Ralskem.

Společný program na sebe nenechal dlouho čekat. Hned po vybalení a zabydlení děti přivítal kouzelný knihovník, aby jim vysvětlil, jaký náročný úkol před nimi leží – musí poskládat poztrácené pohádky zase zpátky do velké knihy pohádek. Pro začátek pomohly dusícímu se kohoutkovi a nešťastné slepičce, čímž získaly první části do pohádkové knížky. Abychom se všichni ponořili do pohádkové říše o něco víc, ukolébalo nás ke spánku „večerníčkové“ divadlo prozrazující pohádku následujícího dne.

 

2. den

Ráno jsme se probudili do pohádky o Marušce a dvanácti měsíčkách. Stejně jako Maruška se děti vydaly na cestu plnou překážek a rozličných úkolů, aby pro zlou Holenu a macechu získaly fialky, jahody a na závěr i jablíčka. V mezičase je znovu navštívil kouzelný knihovník, aby jim pomohl s tvorbou barevných pytlíčků, do nichž si budou ukládat pohádkovou odměnu. Večer je čekal malý „Spartan race“, ve kterém po vzoru zlé sestry Holeny museli překonat spoustu nástrah a úkolů obtížné cesty. Za odměnu jim bylo zahráno divadlo, které jim nastínilo pohádku O Hloupém honzovi, ve které se ocitnou během oddílových pochodů.