1., 2. a 3. den – 69. LEX Hynčice nad Moravou

Po roce jsme se opět všichni sešli na další Letní expedici. Naše tábořiště se nachází na louce, která je obklopená lesíky. Ovšem ta nejparádnější věc, co tu máme k vidění, je výhled na Králický Sněžník, za jehož vrcholkem nám dává sluníčko dobrou noc.

Po bezproblémové cestě z Brna některé z nás čekala stavba obydlí – zubříků a teepee. Ti, co se nevěnovali stavbě, pomáhali s posledními dodělávkami na tábořišti. Večer nás čekal úvod do napínavé hry, která nás bude provázet po následující tři týdny.

V neděli už se hra rozběhla naplno. Děti už věděly, k jakému ze čtyř mocných rodů Leviatanu patří, a postupně se začaly seznamovat i s dalšími obyvateli města, s královskou rodinou a se šlechtou. Zároveň je čekala spousta povolání – Leviatan má už vlastního kováře, alchymistu, dokonce i šperkaře nebo zabijáka. Na konci dne jim byla dle zásluh a umístění ve společenském žebříčku přidělena výplata. Aby to ale byl den řádně nabitý událostmi, nechybělo ani seznámení se s dvěma odlišnými frakcemi, které se nacházejí v okolí našeho města.

Třetí den expedice začal tematickou rozcvičkou neboli lehkým vojenským pochodem. Na nástupu jsme se od městského posla dozvěděli, že našim rodům se po včerejšku ozvaly ony dvě frakce s úkolem, za jehož splnění čekala rody odměna. Během odpoledne a večera se děti seznamovaly se svými povoláními, učily se novým dovednostem, ale také začaly plánovat jak pro svůj rod získat co nejvíce moci a peněz. Situace ve městě se rychle a nečekaně měnila.